🌸 Picnic de Martisor 🌸

Vă invităm cu căldură să participa i la “Picnicul de Martisor”, o frumoasă actiune cu adunare de fonduri pentru Biserica Ortodoxa din Auckland. Un eveniment plin de bucurie și voie bună, dedicat întregii comunități, unde veți putea contribui la susținerea bisericii noastre și să vă bucurați de o zi minunată în natură.

Data: 2 Martie 2024, 12:00 – 20:00
Locație: Parohia Ortodoxa Romana Sf Ignatie Teoforul, AucklandAdresa: 355 Waitakere Road, Taupaki, Auckland 0782

🌸Ce va asteapta:🌸

Jocuri distractive:

Participați la diferite activități și jocuri pentru toate vârstele, pentru a vă bucura alături de prieteni și familie.

Atmosferă prietenoasă:

Toată lumea este binevenită să se alăture și să împărtășească bucuria cu noi.

Delicii tradiționale:

Va destainuim din meniu: zacusca tradițională, mici gustoși, costiță cu fasole și alte delicatese pregătite cu dragoste.

Adunarea de fonduri are in vedere susținerea și întreținerea Bisericii Ortodoxe din Auckland, contribuind astfel la menținerea vie a tradițiilor noastre și la întărirea legăturilor comunitare.

🌸Cum ne puteți susține: 🌸

– Participând la eveniment și aducând familia și prietenii cu voi.
– Cumpărând delicioasele preparate tradiționale din meniul nostru.
– Făcând o donație directă pentru proiectele bisericii.

Vă așteptăm cu drag să petrecem împreună o zi memorabilă și să contribuim la sustinerea unui scop nobil. Mai multe informații și actualizări veti putea gasi pe:
– www.biserica.nz
– www.facebook.com/BisericaOrtodoxaAuckland

Vă mulțumim pentru susținerea dumneavoastră generoasă și suntem nerăbdători să ne vedem la “Picnicul de Martisor”!