­čîŞ Picnic de Martisor ­čîŞ

V─â invit─âm cu c─âldur─â s─â participa i la “Picnicul de Martisor”, o frumoas─â actiune cu adunare de fonduri pentru Biserica Ortodoxa din Auckland. Un eveniment plin de bucurie ╚Öi voie bun─â, dedicat ├«ntregii comunit─â╚Ťi, unde ve╚Ťi putea contribui la sus╚Ťinerea bisericii noastre ╚Öi s─â v─â bucura╚Ťi de o zi minunat─â ├«n natur─â.

Data: 2 Martie 2024, 12:00 ÔÇô 20:00
Loca╚Ťie: Parohia Ortodoxa Romana Sf Ignatie Teoforul, AucklandAdresa: 355 Waitakere Road, Taupaki, Auckland 0782

­čîŞCe va asteapta:­čîŞ

Jocuri distractive:

Participa╚Ťi la diferite activit─â╚Ťi ╚Öi jocuri pentru toate v├órstele, pentru a v─â bucura al─âturi de prieteni ╚Öi familie.

Atmosfer─â prietenoas─â:

Toată lumea este binevenită să se alăture și să împărtășească bucuria cu noi.

Delicii tradi╚Ťionale:

Va destainuim din meniu: zacusca tradi╚Ťional─â, mici gusto╚Öi, costi╚Ť─â cu fasole ╚Öi alte delicatese preg─âtite cu dragoste.

Adunarea de fonduri are in vedere sus╚Ťinerea ╚Öi ├«ntre╚Ťinerea Bisericii Ortodoxe din Auckland, contribuind astfel la men╚Ťinerea vie a tradi╚Ťiilor noastre ╚Öi la ├«nt─ârirea leg─âturilor comunitare.

­čîŞCum ne pute╚Ťi sus╚Ťine: ­čîŞ

– Particip├ónd la eveniment ╚Öi aduc├ónd familia ╚Öi prietenii cu voi.
– Cump─âr├ónd delicioasele preparate tradi╚Ťionale din meniul nostru.
– F─âc├ónd o dona╚Ťie direct─â pentru proiectele bisericii.

V─â a╚Ötept─âm cu drag s─â petrecem ├«mpreun─â o zi memorabil─â ╚Öi s─â contribuim la sustinerea unui scop nobil. Mai multe informa╚Ťii ╚Öi actualiz─âri veti putea gasi pe:
– www.biserica.nz
– www.facebook.com/BisericaOrtodoxaAuckland

V─â mul╚Ťumim pentru sus╚Ťinerea dumneavoastr─â generoas─â ╚Öi suntem ner─âbd─âtori s─â ne vedem la “Picnicul de Martisor”!