Program Ore de Catehizare

Va anuntam ca in cadrul parohiei noastre, urmeaza sa se organizeze un program de initiere in cantare bisericeasca si tipic bisericesc (randuiala slujbelor Vecerniei, Utreniei si Sfintei Liturghii) incepand cu data de 15 noiembrie 2022.

Cei care doriti sa va aduceti aportul, prin implicare directa in randuiala serviciilor religioase, sunteti asteptati cu drag.

Pentru organizarea acestui program, inscrierile se pot face pana la data de 5 noiembrie 2022 la adresa de email: bisericaortodoxanz@yahoo.co.nz

De asemenea, cei care doriti sa participati la orele de catehizare organizate incepand cu data de 15 noiembrie, va rugam sa va inscrieti pana la data de 5 noiembrie 2022, la adresa de email bisericaortodoxanz@yahoo.co.nz

Locatia, programul saptamanal si orarul vor fi comunicate dupa data de 15 noiembrie 2022, in functie de numarul de participanti inscrisi.

Va asteptam cu drag!

Scroll to top