Adunarea Generala Anuala 2022

Va invitam sa participati la Sedinta Adunarii Generale Anuale a Parohiei Ortodoxe Romane “Sfantul Ignatie Teoforul”, sedinta ce va avea loc, in conformitate cu art. 37/38 ale Statutului de organizare si functionare a parohiei noastre, Duminica, in data de 04 decembrie 2022, dupa savarsirea Sfintei Liturghii, la sfanta noastra biserica, 355 Waitakere Road, Taupaki, Auckland.

Prezenta este deschisa tuturor si dreptul de vot il pot exercita cei care, inscrisi fiind in parohia noastra (prin completarea formularului de inscriere in parohie) au contribuit in mod activ, prin implicare personala, prin participarea la viata liturgica a parohiei si prin contributia financiara, in anul 2022, la buna organizare si derulare a activitatilor si programelor organizate de parohia noastra.

Ordinea de zi a Adunarii Generale Anuale:

1. Raportul activității preotului paroh;

2. Raportul activității Consiliului Parohial;

3. Aprobarea bugetului anual pentru anul 2023;

4. Aspecte privind administrarea, întreținerea și buna folosință a bisericii;

5. Diverse probleme parohiale și obiective pentru anul 2023.

Va asteptam cu drag!

Consiliul Parohial

Scroll to top