Hristos a Inviat! Iubiti si cucernici credinciosi ai parohiei noastre, Odata cu salutul pascal “Hristos a Inviat!” va adresam si tot gandul nostru cel bun, insotit de o veste de mare bucurie si demult asteptata de noi, de toti, la parohia ortodoxa romana Sfantul Ignatie Teoforul: S-A APROBAT FINANTAREA PROIECTULUI CONSTRUIRII SALII SOCIAL-CULTURALE A PAROHIEI NOASTRE, IN VALOARE DE 340.000NZD! Aceasta veste ne-a bucurat pe toti si ne-a renascut in suflet convingerea ca vom putea finaliza cele de multa vreme dorite si nutrite de noi, astfel incat continuitatea propovaduirii Sfintei Evanghelii a Domnului si Dumnezeului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos...

"CONSTRCTIA SALII SOCIAL-CULTURALE A PAROHIEI ORTODOXE ROMANE “SFANTUL IGNATIE TEOFORUL”"Continue reading