Bine aţi venit!

Dragi romani, dragi crestini,

Va rugam sa va alaturati noua pentru strangerea de fonduri pentru construirea salii social culturale. Aceasta sala va fi construita la adresa 355, Waitakere Rd, Taupaki. Va fi un loc mai larg si mai primitor pentru slujbele religioase pana cand ne va ajuta Bunul Dumnezeu sa construim Biserica Ortodoxa Sfantul Ignatie Teoforul. Va fi si un loc pe care il vom putea folosi pentru sarbatori, boteze, reuniuni, petreceri.

Oameni inimosi s-au oferit sa ajute, oferind timp, materiale si expertiza. Sunt insa doua lucrari care vor necesita asistenta de specialitate:

• Acum: turnarea placii de fundatie, cotata la $60,000;
• Mai tarziu: Structura holului, cotata la $60,000.

Parintele Mircea Mihai Corpodean a cautat companii si a negociat aceste preturi cu mare truda; ele sunt cele mai mici care pot asigura siguranta si calitatea necesara.

Pentru o mana de familii, este o suma mare. Dar, daca punem cu totii mana de la mana, si cu ajutorul Bunului Dumnezeu, povara se usureaza. Pana in acest moment 5 familii au donat $10000.

Aura Suciu pregateste o lista cu donatii. Aura va asteapta sa o contactati la adresa de email: neluaura@hotmail.com si sa ii comunicati cat puteti dona si cand.

· Lista ramane deschisa pana la data de 31/12/2019
· Speram sa avem donatiile primite pana la data de 30/01/2019
· Lucrarile vor incepe de indata ce avem disponibila suma necesara

Precum stiti, primim tax credit, in valoare de 33.33 centi pentru fiecare dolar donat. Asa ca, la o donatie de 1,000 de dolari, de pilda, vom primi inapoi 333.3 dolari, deci investitia finala va fi de doar 666.6 dolari.

Si primim, desigur, binecuvantarea ca, daruind, vom dobandi!

Doamne ajuta!

Membrii consiliului parohial ai Bisericii Sfantul Ignatie Teoforul:

Aura Suciu
Cristi Stefan